Wellness pobyty https://www.travelguide.sk/svk/pobyty/?lfTypeStays=2 sú oddych aj aktivita. Mnohým z nás sa wellness pobyt spája len s leňošením alebo vylihovaním na lehátku, alebo teplom uteráku v relaxačnej zóne. Tieto dve veci samozrejme nepochybne ku každému wellness patria a sú jeho neoddeliteľnou súčasťou, ale wellness nemusí znamenať úplne nič nerobenie počas tohto pobytu. Wellness pobyt môže byť omnoho viac, ako len pasívny oddych, ako ho častokrát opisujú tí, ktorí majú radi aktívnu dovolenku. Wellness pobyt či už víkendový, alebo viac-dňový môžete veľmi ľahko skombinovať s aktívnym oddychom, ktorý k celkovému oddychovaniu tela a duše určite patrí.

masáž

Najmä ak sa vám hotel nachádza v okolí krásnej prírody, je to veľmi jednoduché. Časť dňa môžete stráviť príjemnou ozdravnou prechádzkou, obkolesený krásnou prírodou a čerstvým vzduchom, ktorý je pre ľudský organizmus taktiež veľmi potrebný. Ak sa aj hotel nachádza niekde v centre mesta, kde veľa prírody nie je, určite vám personál hotela vie poradiť alternatívne výlety do blízkeho okolia, kde môžete na takúto prechádzku odísť. Okrem toho môžete plávať v bazéne, ktorý je určite súčasťou každého dobrého wellness hotela, alebo si zacvičiť s fyzioterapeutom alebo trénerom, či využiť miestnosť na cvičenie, ktorú takmer každý hotel má pre svojich hostí.

bazén

Pre tých ešte aktívnejších hotely často ponúkajú nejaký druh športu v rámci areálu alebo vo svojej blízkosti. Môžete napríklad hrať tenis, minigolf alebo golf, či si prenajať bicykle, alebo odísť na väčšiu turistiku v letných mesiacoch, v tých zimných mesiacoch sú k dispozícii zimné športy, ako je lyžovanie, bežkovanie alebo sánkovanie, ktoré môžete spojiť s vašim wellness pobytom. Nič nie je lepšie ako unavené svaly po nejakej športovej záťaži uvoľníte v teplej saune, alebo teplom bazéne, či si ich necháte vymasírovať od profesionálneho maséra.