Nie, nehovoríme o domčeku z rozprávky, ktorý má nohy, ale o reálnych mobilných domoch, mobilheimoch, ktoré sa dajú presunúť aj do iného štátu, ak to chcete, bývať v ňom je možné sezónne, ale po správnych úpravách aj celoročne. Práve také sú v poslednom období veľmi populárne. Karavány poznáme takmer všetci, ide o prechodné sezónne bývanie, hlavne počas dovoleniek, keď sa chceme presúvať po krajine a bývanie v hoteloch by nám to iba sťažilo. S mobilným domom je to podobné, ibaže jeho využitie je trocha širšie, môže v ňom byť byt, ale aj malá prevádzka, napríklad fast food, kancelária, bufet, kaderníctvo a podobne.

Pekná fasáda a šikovné dispozície

Mobilné domy sa do Európy dostali z USA, kde sú aj dnes veľmi populárne a obyvatelia ich využívajú na prenájom, ale aj na bývanie. Sú energeticky nenáročné, ale majú kompletnú výbavu, kuchyňu, obývaciu izbu, spálňu a kúpeľňu s WC, samozrejmosťou sú úložné priestory. Jednoduchými úkonmi ich premeníte na dom s možnosťou celoročného bývania, stačí mobilné domy Euro-mobilnedomy ho zatepliť, vybaviť kúrením na tuhé palivo, zatepliť prívod vody a okná vymeniť za izolačné.

Možnosť bývania v mobilnom dome ocenia ľudia, ktorí radi cestujú a spoznávajú krajinu, takto majú možnosť byť vždy na inom mieste krajiny, ale aj za hranicami. Pre Slovensko a Českú republiku ich dovážajú spoločnosti z Holandska, je to už vyše 40 špičkový výrobca Maat Chalets, ktorý vo svojich továrňach vyrába aj chaty určené na rekreáciu, všetky od nich odchádzajú vybavené na kľúč do celého sveta.

Interiér si upravíte sami

Radosť z takého bývania môžete prežiť, ak si mobilheim požičiate, zistíte aké má výhody a potom už iný typ bývania počas vašej dovolenky nebudete chcieť, pretože vám poskytne nezávislosť a možnosť striedania miest pobytu bez akýchkoľvek obmedzení. Presúvať sa môže po cestách, jeho konštrukčná šírka aj výška to umožňuje. Stojí za to vyskúšať si ho na vlastnej koži, či?