Výška spotreby závisí samozrejme od technológii, aké používate. Je veľký rozdiel či máte plynový kotol, elektricky kotol, či moderné tepelné čerpadlo. Veľkým hitom je posledné roky tiež vzduchotechnika. Niektorí ľudia používajú na zníženie energii na vykurovanie krb či kachle. Zmena techniky vykurovania a zníženie nákladov je na vašom zvážení. No nie je na zvážení výška spotreby energii u novostavieb. Novostavby, ktoré ešte nie sú skolaudované musia podľa novej legislatívy spĺňať energetickú triedu A0. Tomu musíte prispôsobiť aj technológie na vykurovanie či ohrev vody.

energetické triedy

Na to, aby ste zistili energetickú triedu vašej domácnosti vám pomôže certifikaciabudovy.sk. Certifikaciabudovy.sk sú odborníci, ktorí vám pomocou modernej techniky akou je termo kamera určia energetickú triedu vašej nehnuteľnosti. Následne vám vydajú energetický certifikát. Práve energetický certifikát je potrebné predložiť ku kolaudácii. Energetický certifikát však budete niekedy potrebovať aj v iných prípadoch, ako len v prípade kolaudácie. Častým vyhotovením energetického certifikátu je pri predaji domu či bytu. V niektorých prípadoch si vyžadujú energetický certifikát už aj pri prenájmoch.

spotreba energie

Najmä staršie nehnuteľnosti, ktoré používajú zastaralé vykurovanie sú nakladané na spotrebu energie a ľudia si dajú vyhotoviť energetický certifikát sami. Energetický certifikát si môžete dať vyhotoviť pre vlastnú potrebu, ale často krát ho žiadajú pri predaji samotní kupujúci či realitná agentúra. Nízko nákladové domácnosti používajú síce drahší spôsob technológii, ale odzrkadlí sa to na výške vašej spotreby. Mesačne ušetrite na spotrebe energií aj desiatky Eur. Nikdy neviete, kedy budete potrebovať služby certifikaciabudovy.sk. Energetické certifikáty sú v dnešnej dobe často krát rozoberanou témou. Ľudia sa snažia poznať energetickú triedu svojej domácnosti a znížiť mesačné náklady na vykurovanie či ohrev vody. Navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk a dozviete sa o realizácii energetického certifikátu certifikaciabudovy.sk viac.