Leto je síce stále ešte ďaleko, ale už pomaly človek začína cítiť to teplo a začína sa chystať na leto. Cestovné kancelárie na každom rohu lákajú záujemcov s horúcimi ponukami do rôznych častí sveta. Kde sa rozhodnete ísť tento rok, necháme na vás. My vám však poradíme, čo určite vziať so sebou kamkoľvek pôjdete. Zopár typov, ktoré sa vám vždy zídu a ľahko ich môžete mať pri sebe v príručnej taške. Väčšinou práve na takéto maličkosti často zabúdame. 

Dovolenka

  • Cestovné poistenie – Samozrejme okrem vašich dokladov, ktoré tvoria pas alebo občiansky prípadne víza a podobné dokumenty, ktoré do danej krajiny potrebujete, nesmiete zabudnúť ani na svoje zdravie počas cesty. Je jedno kam pôjdete, vždy je dobré mať vybavené cestovné poistenie do danej krajiny. Okrem toho, že si ho vybavíte, nezabudnite do dokladov pridať aj telefónne číslo (nonstop linku) z vašej poistky, kde sa môžete kedykoľvek dovolať, keď budete potrebovať lekárske ošetrenie. Je to veľmi dôležité. Väčšinou celú hŕbu papierov, ktoré dostaneme v poisťovni hodíme do kufra a viac sa o ne nestaráme. Je fajn mať vybavené poistenie, ale ešte lepšie je mať aj telefónne číslo nonstop linky niekde po ruke, v dokladoch, ktoré mávate stále pri sebe. 
  • Lieky na alergiu – dnes je veľmi veľa ľudí alergických na nejaké potraviny alebo štipnutie nejakým hmyzom a pod. Možno nepatríte do tejto skupiny, ale určite vám odporúčame mať pri sebe nejaké lieky tohto typu. Ani neviete ako sa vám môžu hodiť, alebo môžete niekoho nimi zachrániť. 

na čo nezabudnúť

  • Leukoplast – samozrejme, že každý ho zbalí do svojej lekárničky, ale málo kto ho má poruke v nejakej príručnej taške, aby ho mohol vytiahnuť kedykoľvek potrebuje. Často sa stáva, že pri dlhom chodení nás otlačia topánky alebo sa niekde porežeme a pod. 
  • Pokriv hlavy – či už čiapka alebo klobúk, nezabudnite, že veľa slniečka môže škodiť, prípadne v zime zase veľká zima. Preto nie je na škodu mať poruke v príručnej taške aj tento kus oblečenia. Nezaberie veľa miesta a môže vás zachrániť od nepríjemností v podobe úpalu alebo omrzlín. 
  • Miniopaľovací krém – Či už ideme na pláž alebo na hory, je fajn mať poruke aj opaľovací krém. Ani netušíte ako sa vám môže takáto malá fľaštička zísť.