No nie sú doplnky ako doplnky. Jedny vám môžu sľubovať hory doly a svoj účel takmer vôbec nesplnia. Druhé vám zabezpečia zlepšenie organizmu a vôbec nemusia byť predražené. Výživové doplnky by sme si mali zvoliť na základe ich zloženia. Nášmu telu sú najbližšie produkty, ktoré obsahujú prvky, ktoré máme bežne v našom tele. Takýmito výživovými doplnkami je aj kolagén. Kolagén je súčasťou našich buniek a v našom tele sa bežne vyskytuje. Práve vďaka kolagénu máme našu pokožku elastickú a pružnú. Kolagén takisto zabezpečuje zdravé kosti a kĺby. Mladí ľudia s elasticitou pokožky či nechtami a vlasmi problém nemajú.

kolagén

Môže za to práve vysoká hladina kolagénu v našich bunkách. Rokmi sa však kolagén z buniek pomaly stráca a jeho množstvo sa v našom tele znižuje. To má za následok zníženie elasticity a pružnosti pokožky, lámanie nechtov či rednutie vlasov. Takisto má menšie množstvo kolagénu vplyv aj na naše kosti, kĺby či svaly. Preto by sme nemali kolagén zabúdať užívať aj vo vyššom veku. Ak chcete udržať optimálnu hladinu kolagénu v tele, nebojte sa užívať produkty s obsahom kolagénu už od mladšieho veku.

výživové doplnky

Hovädzí kolagén

Produkty s obsahom hovädzieho kolagénu významnepomáhajú v tele zvýšiť množstvo kolagénu v našich bunkách a tým zlepšujú aj kvalitu našich vlasov, nechtov či svalov. Výživové doplnky v podobe kolagénu nie sú pre naše telo ničím nebezpečným, práve naopak. Kolagén by sme mali bezpodmienečne užívať na dennej báze a dopriať nášmu telu to najlepšie. Nebojte sa ani vy hovädzieho kolagénu. Pre správne vstrebanie do nášho tela užívajte spolu s kolagénom aj vitamín C. Vaše telo získa len to najlepšie a rozdiel uvidíte už po pár týždňoch užívania. Kvalitný kolagén, ktorý vám zabezpečí krásu aj zdravie, nájdete na zdravie-shop.sk. Urobte niečo pre seba ešte dnes a objednajte si hovädzí kolagén.