V poslednej dobe je ponuka matracov do postele zameraná skôr na cenu, ako na kvalitu. Aj keď matrace nie sú lacná záležitosť a každému dobre padne, keď ušetrí niekoľko stoviek Eur, cena by nemala zohrávať pri výbere matraca najväčšiu rolu.

Kvalita je na prvom mieste.

Ktorý matrac preferujete najviac? Medzi najpredávanejšie matrace stále patria penové. Aj pena môže mať rôzne vlastnosti a hustotu. Používa sa buď studená, teplá alebo memory pena. Memory pena je výnimočná najmä z hľadiska komfortu. Ako si na matrac ľahnete, tak sa materiál prispôsobí vášmu telu. Pena krásne obopne vaše krivky a zabezpečí maximálne pohodlie počas dlhých hodín spánku. Ako sa budete v noci pretáčať, tak sa bude prispôsobovať aj pena. A čo je najlepšie. Keď sa zobudíte, pena sa vráti do pôvodného stavu. Vyhnite sa tak rýchlemu preležaniu.

spánok

Pokiaľ však mäkší matrac s penovou výplňou nie je pre vás to pravé, zvoliť si môžete matrac pružinový. Pružinové matrace sú v dnešnej dobe už úplne inej kvality ako v minulosti, kedy sme pružiny cítili až v chrbte. Pružinové matrace sa vyznačujú dlhou životnosťou a tvrdším podkladom. Jadro tvorí jedna veľká pružina, ktorú obopína výplň, najčastejšie z kokosového vlákna či Aloe vera.

posteľ

V prípade, že hľadáte strednú alternatívu medzi pružinovým matracom a penovým matracom, zvoľte matrac taštičkový. Ide taktiež o jadro vyplnené pružinami, ale v tomto prípade ich je väčšie množstvo a každá jedna je obalená výplňou, čo zabezpečuje mäkší pocit pri ležaní. Výber matraca môže byť náročnou úlohou, najmä ak nechcete nič zanedbať a vybrať si naozaj matrac prospešný vášmu telu a spánku. Preto máte možnosť obrátiť sa na odborníkov zo segum.sk. Na segum.sk nájdete tie najlepšie matrace v každej cenovej kategórii. Alebo navštívte priamo predajňu v Bratislave, Žiline či Senici.