Myslím si, že bohužiaľ nie som jediná, komu prišiel poškodený balíček kvôli tomu, že bol nesprávne zabalený. Stáva sa, že sa obálka po kontakte s vodou rozmočí a rovnako aj jej obsah alebo balíček nie je dostatočne zabezpečený proti rozbitiu a objednávka príde v kúskoch. Každej z týchto nemilých situácií sa však dá predísť správnym balením. Je jedno, či podnikáte a posielate množstvo objednávok každý týždeň alebo sa na pošte ocitnete len príležitostne s vianočnou pohľadnicou pre rodinu. Je jasné, že vždy chcete, aby sa vaša zásielka dostala k prijímateľovi v stave, v akom ste ju poslali.

bublinková fólia

Okrem obyčajným papierových obálok existuje mnoho ďalších spôsobov, ako bezpečne zabaliť zásielku. Či už ide o listovú zásielku, textil alebo niečo krehké, na všetko treba mať správny obal. Jednou z možností sú plastové obálky, ktoré sú zalepovacie, čím chránia obsah pred znehodnotením. Takto sa väčšinou posielajú napríklad odevy, pretože takáto obálka neprepúšťa vlhkosť ani pachy. Zároveň je z vnútornej strany obálky čierna vrstva, ktorá zabezpečuje diskrétnosť, pretože cez ňu nevidno, čo je obsahom obálky.

kopa obálok

Ďalším z mnohých spôsobov, ako zabezpečiť svoju zásielku pred poškodením, je bublinková obálka. Tie poskytujú maximálnu ochranu, pretože majú vo svojom vnútri vlepenú bublinkovú fóliu. Znesú aj menej šetrné zaobchádzanie, a preto sú vhodné aj ak zásielku posielate na väčšiu vzdialenosť, napríklad do zahraničia, pri čom s ňou bude viackrát manipulované. Rozmery bublinkovej obálky si viete prispôsobiť podľa veľkosti odosielaného predmetu a vyrábajú sa v rozmeroch od niekoľkých centimetrov až po väčšie rozmery, vhodné na listové zásielky aj iné predmety. Nájdete ich aj vo farebnom, či holografickom prevedení, ak by ste chceli svoju zásielku niečím ozvláštniť. Nemusíte sa spoliehať na šetrné zaobchádzanie prepravnými spoločnosťami a kuriérmi a zabezpečte svoje zásielky tak, aby sa k prijímateľovi dostali v sto percentnom stave.

Posted in Nezařazené