Rozhodovanie o tom aký skladovací obal je pre nás ten najvhodnejší, je niekedy ťažké. Pozrime sa na obaly, ktoré nám môžu pomôcť ochrániť tovar. Nielen vo veľkých distribučných spoločnostiach, menších logistických firmách ale aj v bežných domácnostiach si uvedomujeme dôležitosť skladovacieho obalu. Ako si ale vybrať ten správny podľa našich aktuálnych preferencií. Zamerať sa musíme nielen na veľkosť, objem, typ ale aj materiál a nesmieme zabúdať na výdrž obalového materiálu. Určite vám pri rozhodovaní napadne najprv prepravka, paleta, kontajner, box nádrž a mnohé ďalšie varianty obalových materiálov. Čo ale všetky spája je ich zameranie. Všetky sú totiž zamerané na ochranu svojho obsahu, uľahčenie manipulácie s obsahom, zachovanie noriem a predpisov a schopnosť recyklácie. Vyberať si môžete do sýtosti.

obaly aké si len poviete

Klasické plastové prepravky sú ozajstná klasika. Sú určené na menší tovar. Napríklad mäsové výrobky, potraviny, farmaceutické tovary, či chemické zlúčeniny. Rozmery prepraviek sú rôzne a zväčša sú využiteľné aj v klasickej domácnosti napríklad na uskladňovanie ovocia či zeleniny alebo prevoz mäsa.

Boxy sú oproti prepravkám o niečo lepší bodyguardi. Vlastnosti majú veľmi podobné aj rozmery. Navyše majú vrchný kryt, ktorý ochráni ich vnútro pred mechanickým poškodením ale aj znečistením alebo znehodnotením z kontaminácie prachom alebo vlhkom. Sú určené pre náročný typ tovarov s vysokým štandardom hygieny.

drevo sa v paletovom sklade už nenájde

Rozmery ibc kontajnera sú o niečo väčšie a sú vhodnejšie do väčších garáží a skladovacích priestorov. Tieto kontajnery poznáme v dvoch variantoch. Ako klasický kontajner s úpravami a dodatočným informačným rozhraním. Alebo ako nádrže na rôzne tekutiny a dažďovú vodu. V oboch prípadoch sú stohovateľné a spĺňajú predpoklady pre väčšie úlohy. Palety pozná každý. Ak ale poznáte iba tie drevené, neviete o čo prichádzate. Plastové palety ich dávno nahradili vďaka svojej sile a zvýšenej pevnosti. Ich recyklovateľnosti a dlhodobej použiteľnosti. Sú hygienickejšie, ľahšie na manipuláciu a udržia viac ako ich predchodcovia. Tak už máte predstavu, ktorý z týchto typov obalov bude ten pravý pre vaše potreby?