Súčasná generácia je svedkom neskutočného množstva zmien a technického pokroku, ktorý je taký rýchly, že niekedy ani nestíhame zaregistrovať všetky zmeny či novinky, ktoré sa na trhu objavia. Najčastejšie sa nás dotknú tie, ktoré sa týkajú nášho bežného života a majú naňho výrazný vplyv. Tak by sme mohli charakterizovať aj osvetlenie.

Kovový rám a čierna farba dodávajú eleganciu

Žiarovka už nie je jediný možný typ osvetlenia miestností, táto úloha sa rozdelila medzi viaceré typy osvetľovacích zdrojov, ktoré sa stali populárne medzi zákazníkmi hlavne kvôli variabilnosti a originálnosti, ktorú ponúkajú. LED technológia sa vkradla do tohto segmentu a výsledkom sú úsporné, ekologické a veľmi zaujímavé moderné svietidlá, napríklad led reflektor 10w trubice, panely, žiarovky, pásiky či reflektory.

Pri porovnávaní s halogénovým osvetlením je jasné, že tých benefitov ponúkajú oveľa viac, napríklad možnosť inštalácie aj do takých priestorov, kde halogénoví predchodcovia nemali šancu sa dostať, túto úlohu dnes prebrali LED pásiky. Okrem toho sú veľmi úsporné, ekologické, majú dlhú výdrž svietenia a dajú sa ovládať diaľkovým ovládačom. Vďaka krytiu IP65 je možné ich umiestniť aj do exteriéru, reflektory sú tiež vylepšené do slim tvarov, majú kovový rám v bielej alebo čiernej farbe, v tvare obdĺžnika alebo kruhu a dokážu aj samostatne stáť bez nutnosti pripevnenia skutkami.

Biely rám reflektora ho zjemňuje

Farby svetla sú v troch odtieňoch bielej farby, teplá, neutrálna a studená, LED reflektory sa tak perfektne dajú použiť v ateliéroch, dielňach, na osvetlenie záhrady, garáže, športoviska a podobne. Ich výkon je vhodný na to, aby dokázali osvetliť aj tmavé priestory, sú kvalitné a obsahujú čipy, po vypnutí nepreblikávajú ani nesvietia slabým svetlom, čo sa môže stať pri výrobkoch, ktoré nie sú originálne. Elegantné prevedenie LED reflektorov ich posúva do kategórie moderných dizajnových svietidiel, ktorých jedinou službou nie je iba svietiť, ale svojim vzhľadom môžu byť aj nerušivým doplnkom interiéru či vonkajších priestorov.