Pochádza zo starodávnej Indie, je súčasťou mnohých náboženstiev, kultúr a prospešná pre fyzické i psychické zdravie človeka. Reč je o tantre, ktorá sa však bohužiaľ v našich končinách spája skôr s klamlivými dojmami a množstvom zbytočných predsudkov. Veľa ľudí má predsudky hlavne kvôli intimite a osobnému dotyku v intímnych miestach, ku ktorému v rámci tantrickej masáži dochádza, avšak jej cieľom vôbec nie je fyzické uspokojenie. Rovnako ako u nás väčšina obyvateľov Slovenska verí v kresťanstvo a Boha, ktorý stvoril celý svet, v Indii ľudia zase veria svojmu náboženstvu, ktorým je hinduizmus, tantra a jej učenie.

vyšší duševný zážitok

Podľa tantrického učenia celý svet a zároveň aj vesmír vznikol na základe fyzického a duševného splynutia dvoch božstiev, boha Šiva a bohyne Šakti. Na základe tohto spojenia je možné si všimnúť aj reprezentáciu mužského princípu, ktorým je Šiva a opačného ženského princípu, ktorý predstavuje zase Šakti. Rovnako aj v dnešnej tantre sa taktiež pracuje s týmto prepojením ženského a mužského princípu a spojenie fyzického bytia s tým duševným.

tantrická masáž

Samozrejme, že tantrická masáž môže byť pre ľudí, ktorí sa obávajú nahoty a intimity problematická, avšak zároveň dokáže s týmto problémom s otvorenosťou i pomôcť. Pokiaľ by ste chceli skúsiť niečo nové a netradičné, čo môžete dokonca skúsiť aj spolu s vaším partnerom či partnerkou, tantre by ste mali dať šancu. Na základe viacerých tantrických sedení sa dokážete naučiť pracovať s vašou sexuálnou a životnou energiou, pričom tantrický masér vám na tele ukáže, kde sa nachádzajú vaše energetické body. Stimulácia týchto energetických bodov dokáže pomôcť s navodením vyššieho duševného zážitku a samotná tantra je rovnako úžasným terapeutickým sedením, ktoré vás zbaví všetkého napätia a stresu. Zaručujeme vám, že ak sa rozhodnete dať tantre šancu, určite nebudete ľutovať a budete z masáže odchádzať maximálne odpočinutý a nabudený novou životnou energiou.