Slovník pojmov

Nenašli ste požadované slovo, napíšte nám


Slová (od A po Z) Popis
čajohybrid Je to kríková ruža. Kvety sú veľké, ušľachtilo tvarované a stoja väčšinou jednotlivo na dlhých stopkách, je vhodná na výsadbu do záhrad. Dorastajú do výšky od 40 do 100 cm.
dáždniková stromková ruža Stromková ruža v tvare previslej vŕby.
dobierka Zásielka balíka prostredníctvom Slovenskej Pošty alebo kuriéra. Zákazník uhrádza peniaze za balík poštárovi alebo na Pošte pri jeho preberaní alebo kuriérovi.
floribunda Kríková ruža viacpočetne bohato kvitnúca, nižšieho až stredného vzrastu, vhodná na výsadbu do záhrad. Na rozdiel od čajohymridov hustejšie rastú, majú viac výhonov aj kvetov ale sú o niečo menšie a nižšie. Na rozdiel od poliantiek sú mohutnejšie. Dorastajú do výšky od 30 do 80 cm.
grandiflóra Je to kríková ruža. Kvety sú veľké, ušľachtilo tvarované a stoja väčšinou jednotlivo na dlhých stopkách, ktoré sa vo vrchnej časti rozkonárujú a robia viac kvetov, je vhodná na výsadbu do záhrad. Dorastajú do výšky od 40 do 100 cm.
kríková ruža Ruža v tvare kríku.
kurzor myši Šípka, krížik, ktorou sa pohybujete po obrazovke počítača a zadávate príkazy a smer Vášho pohybu (surfovania) po internete.
miniruža Ruža s miniatúrnymi kvetmi, 1 – 3 cm. Môže byť kríková, stromková aj popínavá.
nezakorenená ruža (nezakorenená ruža = prostokorenná ruža voľnokorenná ruža) Nezakorenená ruža s holým koreňom. Najvhodnejší čas pre výsadbu takejto ruže je jar alebo jeseň. Pri výsadbe treba presne dodržať postup popísaný na etikete. Treba rátať s určitým percentom výpadku, výška percenta výpadku je závislá od odbornosti výsadby a odrody ruže.
obdobie vegetácie Jar, leto a jeseň.
obj. č. Objednávacie alebo objednávkové číslo. V skratke obrazne povedané je to rodné číslo alebo meno každého výrobku, skrátená forma názvu, ktorá uľahčuje proces objednávania. Pri Vašej objednávke nám stačia len objednávacie čísla a počet kusov a my presne vieme čo ste si objednali.
pokryvná ruža Je taká istá ako popínavá ale jej výhony sa plazia po zemi. Pokiaľ urobíte oporu môžete ich vyviazať do akéhokoľvek smeru.
poliantka Kríková ruža viacpočetne bohato kvitnúca nižšieho vzrastu, je vhodné na výsadbu do záhrad, má stredne veľký kvet. Dorastá do výšky od 30 do 60 cm.
popínavá ruža Ruža s dlhými výhonmi, ktoré sa ťahajú po podpore stromoch alebo po zemi (1 – 10m podľa druhu)
previslá stromková ruža Stromková ruža v tvare previslej vŕby.
prihlásenie („VSTUP do Veľkoobchodu“) Platí len pre veľkoobchodných zákazníkov. Po zadaní mena a hesla z registrácie vstúpite do nášho internetového veľkoobchodu.
prostokorenná ruža (prostokorenná = voľnokorenná) Nezakorenená ruža s holým koreňom.
registrácia Platí len pre veľkoobchodných zákazníkov. Vyplnenie a odoslanie údajov potrebných na vstup do veľkoobchodnej zó­ny.
rosárium Rosarium (po slovensky rozárium) je záhrada alebo časť záhrady kde sa nachádzajú prevažne ruže v kombinácii jedného alebo viacerých druhov.
rozárium Rosarium (po slovensky rozárium) je záhrada alebo časť záhrady kde sa nachádzajú prevažne ruže v kombinácii jedného alebo viacerých druhov.
strednekvetá ruža Ruža so stredne veľkým kvetom, 3 – 5 cm
stromková ruža Ruža v tvare stromčeka. Má kmeň a korunku. Môže byť klasická (kmeň má tvar gule) alebo previslá-dáždniková (kmeň prevísa ako smutná vŕba)
veľkokvetá ruža Ruža s veľkým kvetom, 5 – 15cm. (z našej ponuky má najväčší kvet odroda č.075 – Oligon)
voľňokorenná ruža (prostokorenná = voľnokorenná) Nezakorenená ruža s holým koreňom.
zakorenená ruža Koreň ruže je v hline ktorá sa nachádza v kontajnery, je zrastený zo zemou, ruža má v období vegetácie (jar, leto, jeseň) listy a kvitne. Sadí sa s celým zemným balom, kde už korene majú vytvorené kapiláry na čerpanie vody a živín. Ujatelnosť takejto ruže pri výsadbe je 100%-ná, vysadíte 10ks a 10ks sa vám ujme.